Kitapları Çok Seven Çocuklar

Peter Carnavas yazmış ve resimlemiş.

Hakkında:
Kitap, çocuklara okumayı sevdirmeyi amaçlıyor. Evleri tıka basa kitapla dolu, mutlu bir aile tablosunun hikayeleştirildiği ve resmedildiği kitapta çocukların mutluluğu yürekleri ısıtıyor. Kitapların okumaktan başka işlere de yaradığına komikçe değinilmiş kitapta:) “Kitapları Çok Seven Çocuklar”ı rahatlıkla çocuklarla tanıştırabilirsiniz. Dili ve anlatımı gayet açık, anlaşılır ve akıcı.

İşlenen Tema ve Konular:
Resimli Hikaye türünde yazılmış kitap, “Aile İletişimi”, “Okuma Sevgisi”, “Kitaplar”, “Okuma Alışkanlığı” ve “Kütüphane” gibi tema ve alt temaları işleniyor.

Sözcük Dağarcığına Etkisi:
“Kütüphane”, “Yuva”, “Karavan” gibi kelime ve kavramların kullanıldığı kitap, çocukların sözcük dağarcığına katkı sağlamakta. Kitapta, metin ve görsel anlamda çocuklara olumsuz örnek teşkil edebilecek bir duruma rastlanmamıştır.

Etkinlik Tavsiyesi:
Kitabın çocukta anlamlandırılması ve etkisinin kalıcılığının sağlanması amacıyla, okunduktan sonra bir “Kütüphane Ziyareti” etkinliği düzenlenebilir.

Sınıf Seviyesi:
Sınıf düzeyi olarak kitap okul öncesi dönem çocuklarına rahatlıkla okunabilir. Aynı zamanda okumayı yeni öğrenmiş 1. sınıf çocuklarının rahatlıkla ve severek okuyabileceği düzeyde.

Not: Bir kitabın kesin hatlarıyla belirlenmiş bir yaş veya sınıf seviyesi yoktur. Uygun olabilecek bir seviye “tavsiye” edilse de çocukların okuma düzeyleri, okuma geçmişi, aile yaşantısı, gördüğü eğitimin vb. gibi faktörler çocuğun seviyesine doğrudan etkisi olan belirleyicilerdir. Burada tavsiye edilen seviye, ortalama bir sınıf seviyesini baz almaktadır.

İyi okumalar…


Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s