Ben Artık Büyüdüm!

Ah çocuk büyüme çabuk, bir bilsen çocukluk dünyanın en güzel çağı…
.
Kendi başlarına bir şeyler yapmaya başladıklarında büyüdüklerini düşünürler; ya da işlerine gelmediği durumlarda çocukluğa sığınırlar da ben küçüğüm deyip sıvışırlar 😊 Aslında bu dönemlerde çocuklar doğru yönlendirmelerle desteklenmeli ve bu ikilemleri sorunsuz bir şekilde atlatmaları gerekmektedir. Aileler de çocukların bulundukları bu dönemlerde onlara, gerek fiziksel gerek zihinsel gerekse duygusal anlamda yaşlarından daha büyük sorumluluklar yüklememeleri gerekir. Ne yaşından küçükmüş gibi davranmalı ne de yaşından büyükmüş gibi.
.
Kitap bu hususlara gerek çocuk açısından gerekse aile ve ebeveyn açısından dikkat çekmekte. Pikolo büyümek ve küçük kalmak konusunda tereddüt yaşamaktadır. İstediği gibi tek başına sokağa çıkmak ve oyun oynamak ister ama hala kendi başına sokağa çıkacak kadar büyümemiştir. Bu duruma içerler. Ancak evde annesi ve babası küçük işlerde ondan yardım isteyince bu defa da ben küçüğüm diyerek seçimini çocukluktan yana kullanır 😊
.
Aile içinde yaşanan diyaloglar gayet hoş ve yol gösterici. Pikolo’nun soruları, düşünceleri ile anne babanın cevapları çocuklara ve ailelere rehberlik ediyor. .
İlkokul 1. sınıftan itibaren ilkokul dönemi çocukları için okumaya uygun olmakla birlikte okul öncesi dönem çocuklarına da okumaya uygun nitelikte. .

Mutlu okumalar 😊


Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s