Bahar, Bir Değişim Hikayesi

Resimli hikaye türünde yazılmış, kahramanları 4 güzel çiçek olan ve çocuklara çevre duyarlılığı kazandıracak bir güzel kitap. Geçtikleri her yeri güzelleştiren gelincik ve arkadaşlarının el birliğiyle üstesinden geldikleri bir çevre sorunu macera dolu bir şekilde anlatılıyor. Bu serüvende 4 iyi arkadaş çiçeğin başından geçenler çocukları sarıp sarmalayacak türden.

🔎İşlenen Tema ve Konular:
Kitapta; “dayanışma”, “başarı”, “çevremiz”, “doğa”, “temzilik” gibi tema ve alt temalar işlenmekte.

🔎Sözcük Dağarcığına Etkisi:
Çocukların kelime hazinelerine faydası olacak oldukça zengin bir sözcük-kavram çeşitliliği bulunmakta. Özellikle adı geçen çiçeklerin isimlerinin ve özelliklerinin öğrenilmesi fayda sağlayacak nitelikte. Bununla birlikte kitap; “şehir”, “park”, “bahar”, “tohum” gibi kelime ve kavramlarla çocukların dil gelişimine katkı sunmakta.

🔎Etkinlik Tavsiyesi:
Okumanın daha anlamlı olması ve çocukta kalıcılığının sağlanması açısından; çocuklarla birlikte mevsim ağaçlarının ya da çiçeklerinin yapraklarından oluşan bir poster yapabilirsiniz. Yaptığınız posteri evinizin bir bölümünde sergileyebilirsiniz. Böylelikle çocuklar çiçek ve ağaçların isimleri ve bazı özelliklerini daha iyi kavramış olacaklardır.

🔎Sınıf Seviyesi:
Kitap okul öncesi dönem çocuklarının oldukça sevebileceği nitelikte. Okumayı öğrenmiş 1. sınıf ve 2. sınıf düzeyinde çocuklar için de oldukça uygun.

✨Mutlu okumalar:)


Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s