Bil Bakalım Seni Ne Kadar Seviyorum

Gerek görsel olarak, gerek hikaye olarak ve gerekse görsel-metin uyumu olarak sevgi dolu muhteşem bir kitap. Kitap küçük tavşan ve büyük tavşanın birbirlerine olan sevgisini ve bunu dile getirme yöntemlerini konu ediniyor. Birbirlerine olan sevgilerinin büyüklüğünü anlatmaya çalışırken ortaya çıkan diyaloglar çocukların yüzlerini güldürecek türden. Sevgi öyle sözcüklerle ölçülemeyecek kadar güzel bir duygu olsa da hikaye bunu tatlı bir dille ifade ediyor.

🔎 İşlenen Tema ve Konular:
Kitapta “sevgi”, “mutluluk”, “olumlu düşünme”, “heyecan” gibi tema ve alt temalar işlenmekte.

🔎 Sözcük Dağarcığına Etkisi:
Kitap, “gökyüzü”, “orman”, “nehir” gibi kelime ve kavramlarla çocuğun sözcük dağarcığına katkı sağlamakla birlikte; uzak-yakın, yüksek-alçak, az-çok gibi uzamsal ilişkiler bakımından da çocukların zihinsel gelişimlerini desteklemekte.

🔎 Etkinlik Tavsiyesi:
Çocukta kitabın içeriğine dair merak uyandırmak adına, kitabı okumaya başlamadan önce çocuğunuza kitabımızın da başlığı olan “bil bakalım seni ne kadar seviyorum?” sorusunu yönelterek ona sıra dışı bir ölçü ile sevginizi belirtin. Aynı şekilde ondan da buna cevap vermesini bekleyiniz. Kendisi zaten farklı ve özgün bir şekilde cevap verecektir. Okumaya geçmeden önce bu şekilde gerçekleştirilecek bir sohbet ve okuma sonrasında tavşanların aralarındaki iletişim ile karşılaştırılması; okumanın çocukta daha anlamlı olmasını sağlayacak ve kalıcı bir anlama için katkı sağlayacaktır.

🔎 Sınıf Seviyesi: 
Küçük sınıf seviyeleri için uygun. Okumayı öğrenmiş 1. Sınıf çocukları ve 2. Sınıf düzeyindeki çocuklar rahatlıkla okuyabilir. Okul öncesi dönem için okumaya uygun oldukça güzel bir hikaye.

✨Tavsiye: 
Bu kitap için ve tüm kitaplar için; çocuklarınıza okuyacağınız kitaplar veya onların okuduğu kitapları ebeveynler olarak sizler de okuyunuz. Okuma öncesinde kitapta yazılanlara dair tahmin anlamında bir sohbet gerçekleştirmeniz ya da okuma sonrası kitap hakkında karşılıklı fikirlerinizi belirtmeniz her zaman için okumaların daha anlamlı olmasına katkı sağlayacaktır.

Mutlu okumalar:)


Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s