Öpücük Ne Renktir?

Sevgi dolu bir kitap. Resim yapmayı çok seven Monika bir gün öpücüğün resmini yapmaya karar verir. Ama bir sorun vardır; her renkten onlarca güzel şeyin resmini yapmıştır ama hiç öpücüğün resmini yapmamıştır ve renginin ne olduğuna bir türlü karar veremez.

Kafasından onlarca şey geçirir. Ve bu süreçte o kadar farklı ve öğretici şeyler düşünür ki; bu sayede çocuklar için oldukça güzel ve keyifli bilgileri de güzel bir şekilde iletir çocuklara. Yazar renkleri, duyguları, bitkileri, hayvanları çocuk gözüyle çok güzel bir şekilde işlemiş kitabında. Çocukların hayran kalacağı bir kitap. Sadece çocuklar değil yetişkinleri de gülümseten bir öykü 🙂

🔎İşlenen Tema ve Konular:
“Sevgi”, “duygularımız”, “yeteneklerimiz” gibi tema ve alt temalar işlenmekte.

🔎Sözcük Dağarcığına Etkisi:
“Gökyüzü”, “sos”, “brokoli”, “enginar”, “fikir”, “hüzün” gibi oldukça zengin kelime ve kavram içeriğine sahip. .

🔎Sınıf Seviyesi:
Okul öncesi dönem çocukları için oldukça uygun ve ilgi çekici. Okumayı öğrenmiş 1. sınıf ve 2. sınıf çocuklarının da okuması uygun olacaktır.
.
🔎Etkinlik Tavsiyesi:
Kitabı okumaya başlamadan önce çocuklara “Sizce öpücüğün rengi nedir?” diye sorup okuma öncesi bir beyin fırtınası yapabilirsiniz. Söylenen renklerin nedeniyle birlikte açıklaması yapılarak bu etkinliğin yapılması etkili olacaktır.

✨Not:
Kitapta küçük kızın sebzeleri sevmediğini söylediği bir kısım var. Bu bölüm çocuğa olumsuz durum örneği olarak sunulabilir. Bir de canavarlardan bahsedilen bir bölüm var. Bu kısmında gerçekte olmayacağını söylenebilir. Kitabın tamamı düşünüldüğünde bu kısımlar olumsuz bir durum teşkil etmeyecektir.

Kitabı Rocio Bonilla yazmış ve resimlemiş. Hikaye görsel uyumu harika.

Mutlu okumalar:)


Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s