Minik Tohum

Her güzel şey, zorlu ve çetin bir mücadelenin armağanıdır insanoğluna…

Sonbaharda çiçeklerin yapraklarını ve tohumlarını dökmesiyle başlayan bir süreç anlatılıyor. Rüzgarın savurduğu tohumlar içinde bir güzel Minik Tohum. Bakmayın öyle minik olduğuna; zorlu, çetin ve bir o kadar da tehlikeli olan yolculuğunu başına bir iş gelmeden tamamlayıp dev bir çiçeğe dönüşen minik tohumun hikayesi bu.

Mevsimlerin döngüsüne de vurgu yapılan hikayede, sadece güzelliklerini gördüğümüz bitkilerin yaşamlarının hiç de öyle kolay olmadığı muhteşem bir üslupla dile getiriliyor. Çocukların hayranlıkla okuyabileceği ya da dinleyebileceği muhteşem bir eser.

Öğrencilerime okudum bugün. Okuduğum sayfaların resimlerini hep merak eder çocuklar. O yüzden sayfayı çevirmeden önce okuduğum sayfanın resmini çevirir gösteririm genellikle çocuklara. Hikayenin sonuna doğru çocuklardaki merak ve heyecanı görünce 😊 okuduğum sayfanın resmini çocuklardan çizmesini istedim. Tam da minik tohumun dev bir çiçeğe dönüştüğü sayfa😊 ısrarla sayfayı göstermemi isteseler de hayallerini çizmelerini istedim; çok da güzel şeyler çıktı ortaya resimlerde gördüğünüz gibi 😃 Bu kitapla birlikte yapılabilecek en güzel etkinliklerden biridir bu, tavsiye ederim.

Mutlu okumalar 😊


Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s