Adrian’ın Atı Yok

Adrian’ın atı var mıdır bilinmez; ama atların en güzeline sahip olduğu bir hayal dünyasına sahip olduğu su götürmez bir gerçektir.

“Adrian, gördüğü herkese bir atı olduğunu söylüyor. Hem de dünyanın en iyi ve en güzel atı. Ama Chloe ona inanmıyor. Adrian’ın küçücük bir evi var. Atını nerede tutabilir ki? Ayakkabılarında da delikler var. Bir ata nasıl para harcayabilir?” (Tanıtım Bülteninden)

Çocuklar arasında sıklıkla şahit olduğumuz bir durumdur; ‘Benim çok güzel bir oyuncağım var.’, ‘Yeni kıyafetler aldık.’, ‘Benim çantam daha güzel.’ gibi sözler. Özellikle maddi yetersizlikleri olan çocuklar bundan çok daha fazla etkilenirler ve üzülürler. Bunun sonucunda ortaya travmatik durumların dahi çıkması olasıdır. Tıpkı günümüzde bazı çocuklarda iyi marka tablet ve telefon bulunurken bazılarında telefon dahi bulunmaması gibi. Bu duruma oldukça farklı, yaratıcı ve güzel bir bakış açısı getiriyor kitap. Bu konuların çocuklara anlatılması hususunda ebeveynlere kolaylık sağlıyor.

İyi ki hayallerimiz var dedirtiyor kitap. Başta hayal gücü olmak üzere anlayış ve saygı kavramlarını ön plana çıkarıyor. Resimlemeler de hikayeyi destekler nitelikte güzel çalışılmış.

Okul öncesi dönem çocuklarına okunabilir, ilkokul 1. sınıftan itibaren okumaya uygundur.

Mutlu okumalar 😊
#okurdostukitap


Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s