Kumkurdu (Asa Lind)

Bu kitabı herkese okuttursak da mı paylaşsak, yoksa okutturmasak da kendimize mi saklasak 😃

Ne alaka, nerden çıktı şimdi bu demeyin. Kitabı okuyanlar anlamışlardır, Zackarina ve Kumkurdu’nun etkisinde kalmış olmanın bir sonucudur yukarıda yazdıklarım 😊 Kitabı okuyup da etkisinde kalmayacak çocuk ya da bir yetişkin olacağını sanmıyorum.

Kitabın baş kahramanları Zackarina ve Kumkurdu arsında geçen zeka dolu, fikir dolu, düşünme dolu ve en önemlisi merak dolu sohbetlerden oluşuyor kitap. Birbirinden bağımsız bölümler halinde hikayeler. Her birinde çocukların ufkunu açacak, yetişkinlere yol gösterecek farklı konular işleniyor. Özellikle yetişkinlerin çocuklara anlatmakta zorlandığı konular anlatılıyor kitapta. Ölüm, galaksiler, dünyamız, insanların nereden geldiği, büyüklerin bencillikleri, küçüklerin zeka dolu soruları, maddenin yapısı, atom ve daha bir sürü şey…

Serinin üç kitabını, her gün bir bölüm olacak şekilde sesli okumalar yaptım öğrencilerime. O kadar hoşlarına gitti ki anlatamam. Artık kitapları edebi yönden eleştirmeye bile başladılar 😊 Şöyle ki; bir gün farklı bir hikaye kitabı okudum çocuklara. İkinci sınıf bir öğrencim ne dese beğenirsiniz; “Öğretmenim ya, bunu Zackarina anlatsa daha güzel anlatırdı.” İnanılmaz mutlu etti beni bu durum. Hikayeler üzerinden yaptığımız etkinlikler de cabası. Bir bölümden sonra kendimizi kara deliğin resmini çizerken bulmuştuk 😊

Çocukların beğeni zevklerine inanılmaz katkı sunacak bir şaheserden bahsediyoruz. Çok daha fazla şey yazabilirim bu kitap hakkında ama tüm çocukların okuyup o duyguları yaşaması çok daha güzel olacaktır bence.

Okumayı öğrenmiş ilkokul çocukları için uygundur. Okul öncesi dönem çocuklarına okumaya da oldukça uygun nitelikte. Serinin birinci kitabı “Kumkurdu” ile başlayın okumaya, pişman olmayacaksınız.

Mutlu okumalar 😊 

#okurdostukitap


Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s